Masáže

Športová masáž

je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Robí sa pred alebo po športovom výkone.

Športová masáž je vysoko žiadaná u športovcov na zvýšenie fyzickej kondície alebo na uvoľnenie po fyzickej záťaži. Ak masér pripravuje telo na športový výkon, využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Ak chce uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po fyzickej záťaži, využíva jemné relaxačné trenie.

Športová masáž je dobrou voľbou aj z hľadiska prevencie pri zraneniach. Športová masaž umožňuje nepomerne rýchlejší spôsob zotavenia unavených svalov ako pomocou iných relaxačných metód.

Relaxačná masáž

Relaxačná masáž vám pomôže pri uvoľnení svalov a mysle, pôsobí proti stresu a depresii. Kombinuje rôzne druhy masáží   a 

oproti klasickej masáži je jemnejšia , dostaví sa po nej pocit uvoľnenia a upokojenia, pôsobí omladzujúco a zintenzívňuje obeh energie.

Arómamasáž

– je veľmi príjemná kombinácia jemných masážnych techník a vonných olejov. Vhodná  je i kombinácia s relaxačnou hudou. Pri tejto terapii sa využívajú blahodárne účinky prírodných  rastlinných a éterických olejov, ktorých výber záleží na individuálnych potrebách klientov. Môže ísť o masáž celkovú (celotelovú) alebo čiastočnú (chrbát, končatiny, šija) V priebehu aromamasáže sa jemnou technikou postupne aplikuje zmes olejov na pokožku. Éterické esencie tak ľahšie prenikajú kožou i svalstvom priamo k oslabeným orgánom. Ničia choroboplodné zárodky, chránia pred infekciou a upravujú činnosť nervového systému. Aromamasáž je preto mimoriadne účinný prostriedok proti stresu, nepokoju, zlej nálade, žalúdočným neurózam, pretože spôsobuje celkové ukľudnenie, získanie rovnováhy a navodí pocit dokonalej harmónie. Taktiež  pôsobí proti bolestiam chrbta, migrénam, bolestiam kĺbov, dýchacím ťažkostiam, zmierňuje bolesti spôsobené krčovými žilami a pod.

Indikácie:

  • odbúrať stres
  • získať psychickú rovnováhu
  • posilniť imunitu
  • okysličenie svalstva

 

KINESIOTAPING

je spôsob liečby založený na telu vlastných reparačných procesoch. Účinnosť sa prejavuje vďaka aktivácii nervovej a obehovej sústavy. Metóda vychádza z poznatkov kinesiologie, ako vedy uznávajúci význam tela a pohybu pri rehabilitácii a bežnom živote. Vďaka elasticite dôjde po aplikácii kinesio tapu k pretiahnutiu tkanív, ku zvrásneniu tapu, a tým aj kože. Čo je viditeľné po vrátení segmentu do neutrálnej pozície. Zvrásnením dôjde k nadvihnutiu kože, zníženiu tlaku , zlepšenie toku krvi a lymfy, redukciu bolesti.

ZÁKLADNÁ PROBLEMATIKA

Ak je sval preťažený nadmernou záťažou, nie je schopný uzdravenia a vznikne zápal. Sval je teplý, opuchnutý a stuhnutý, čo vedie k únave. Priestor medzi kožou a svalom je stlačený a výsledkom je obmedzenie prietoku krvi a lymfy. Dochádza k tlaku tiež dráhových receptorov bolesti pod kožou , ktoré dajú signál mozgu a človek následne ucíti typickú svalovú bolesť. Tradičný pevný tape by tieto patologické podmienky ešte zhoršil, pretože je vyvinutý na fixáciu, obmedzenie pohybu v segmente a tým aj prietoku krvi a lymfy. Kinesio tape je vyvinutý na úplne inej filozofii – dovoľuje voľný rozsah pohybu s cieľom umožniť svalovému systému tela sa samo liečiť biomechanicky.

 

NAJČASTEJŠIE POUŽITIE KINESIOTAPU

* Podpora svalov

* Skvalitnenie a podpore kontrakcie oslabených svalov

* Redukcia únavy preťažených svalov

* Zníženie možnosti zranenia a kŕčov

* Zvýšenie rozsahu pohybu a zmiernenie bolesti

14030696_10210171230787921_984727169_n